Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran Büyük Zafer'in 96. yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz.
 
       Ulu Önder Atatürk,
 
       Senin ve silah arkadaşlarının gerçekleştirdiği bir mucizenin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ve belirlediğin temel niteliklerini; bugün ve gelecekte koruma, kollama, azim ve kararlılığımız bu uğurda ettiğimiz yemindeki inancımız gibi sürmektedir.
 
        96. yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki yüce Türk Milleti, emperyalist güçlerin işgalci ordularını vatanımızdan kesin olarak atarak ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşturmuştur.
 
        Her safhası tek tek düşünülerek kazanılan Büyük Zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk Milletinin ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.
 
        Anadolu halkı birbirine kenetlenerek tekbir yumruk olarak yokluklar içerisinde fedakârlıklarla verdiği Kurtuluş Savaşı'nda, en son Başkomutanlık Meydan Muharebesini de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır. "Ya İstiklal Ya Ölüm" parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu zafer; Türk'ün bağrına dayanan hançerin milletçe sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır.
 
        Bu kutlu günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor; tüm Sarıveliler halkının 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.